جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 17 دی 1397     
ترافیک و آلودگی هوا مصیبت‌های شهری هستند

 به گزارش گروه حمل و نقل و ترافیک شهری تهرانی نیوز،معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک، گفت: در بسیاری از مواقع عدم توجه به قوانین حمل و نقل باعث ‌شود تا زیرساخت های موجود در این حوزه به صورت مطلوب مورد بهره برداری قرار نگیرند.

محبوبه ذاکری با اشاره به نقش موثر اجرای قانون در تمامی موضوعات اجتماعی، گفت: در حالت کلی تمامی مردم جهان در حوزه مدیریت و رعایت قوانین شهری جایگاه یکسانی دارند، با این تفاوت که برخی از جوامع با تکیه بر پیشینه فرهنگی خود قوانین مختلف را در شهر خود نهادینه کرده اند.

وی با اشاره به این که بسیاری از قوانین با اجرای سفت و سخت در جامعه نهادینه می شوند، اظهار داشت: موضوع بستن کمربند ایمنی در خودروهای داخل شهر در دهه های گذشته ایران امری دور از ذهن به شمار می آمد، در حالی که اجرای قانون محکم در این حوزه موضوع کمربند ایمنی را به امری بدیهی مبدل کرده است.
 
معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک ادامه داد: در بسیاری از مواقع عدم توجه مردم به قوانین حمل و نقل باعث می شود تا زیرساخت‌های موجود در این حوزه به صورت کامل و مطلوب مورد بهره برداری قرار نگیرند.
 
محبوبه ذاکری ادامه داد: ترافیک و آلودگی هوا از جمله مصیبت‌های شهری هستند که امروزه در تهران ایجاد شده اند.
 
وی با بیان این که خودروی شخصی آسان ترین راه برای جابجایی است، عنوان کرد: متاسفانه امروزه در سطح شهر تهران درصد بسیار بالایی از خودروها به صورت تک سرنشین فعالیت می کنند.
 
بر اساس گزارش گروه حمل و نقل و ترافیک شهری تهرانی نیوز، معاون مطالعات و برنامه ریزی معاونت حمل و نقل سازمان ترافیک با اشاره به این که از هر ۳ نفر در تهران یک نفر مالکیت خودروی شخصی را بر عهده دارد، عنوان کرد: عدم پاسخگویی سیستم حمل و نقل عمومی به نیازهای مردم از جمله مواردی است که باعث رشد خودروهای تک سرنشین می شود.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: